Demonstracja lokatorska: 30 lat w rękach złodziei!

22 stycznia 2022 by Ewa

Lokatorki i lokatorzy nielegalnie sprywatyzowanych lokali zakładowych będą protestować przeciwko bezwzględności właścicieli i bezczynności władz publicznych.
Po dwóch latach bezowocnych rozmów z przedstawicielami Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, chcemy głośno przypomnieć, że sprawa nielegalnej prywatyzacji mieszkań zakładowych we Wrocławiu i innych miastach Polski pozostaje nierozwiązana a los lokatorów i lokatorek, zmuszonych wbrew swej woli i prawu by stać się najemcami prywatnych właścicieli, jest dramatyczny.
W latach 90tyh miała w Polsce miejsce prywatyzacja mieszkań zakładowych. Wiele z lokali, budowanych przez zakłady pracy na potrzeby swoich pracowników i pracownic, z funduszy pochodzących z ich wynagrodzeń, nie stało się jednak własnością swoich mieszkańców. Trafiły one za bezcen w ręce osób trzecich dysponujących w owym czasie odpowiednim kapitałem i znajomościami. Prawa pracowników i pracownic likwidowanych zakładów zostały zupełnie zignorowane a oni_e sami_e sprzedani_e nowym właścicielom razem ze swoimi mieszkaniami. Sprawa ta pozostaje nierozwiązana do dawna ale jej społeczne konsekwencje zaczynają się dalej zaostrzać.

Spotykamy się o 12:00 pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim

Leave a comment | Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Required fields are marked *